Reklam Ajansları Ne İş Yapar?

Reklam Ajansları Ne İş Yapar?

Reklam ajansları; iletişim tekniğinin hazırlığı ve müşteriyi/markayı tanıyıp hedef kitleye duyurma planlarından başlar, yaratıcı tasarımı üretir ve uygulanmasını sağlayarak, bütünleşmiş tanıtım hizmeti sunan ve reklamı için ne yapılması gerekiyorsa yapan bir kurumdur. Bu aşamaları, uzmanlık alanları zaten tanıtım olan ajanslar gerçekleştirmektedir. Reklam ajansları; markaların ilk çıkışından, zirveye geçene kadar, her aşamada onu büyütüp, farklılaştıracak, ona destek verecek Pazar araştırmalarını yapar.

Bünyelerinde fotoğraf ve film çekimlerini bulundurabilmektedir. Multimedia hizmetleri, halkla ilişkiler, pazarlama ekibi v.b. gibi bölümler ajansın yapısına bağlı olarak bulunabilmektedir. Ne tip ajanslar, bu sektörün hangi alanlarında çalışmaktadır? sorusuna verilecek yanıtı, madde madde sıralamaya çalışırsak;
Ofset baskı üzerine çalışan reklam ajansları: dergi, katalog, afiş v.b tasarımları matbaa makinalarını kullanarak yaparlar.
Açık hava tanıtım ajansları; genellikle dijital baskı biçimlerini kullanırlar. Bilboard, afiş, tabela v.b. araçlar için tasarımı hazırlar ve uygulanmasını sağlar.
Promosyon alanında çalışan reklam ajansları; genellikle firmayı tanıtmak için, promosyon ürün hazırlayıp, piyasaya dağılımını sağlarlar. Örneğin; kalem, ajanda, bardak, rozet v.b.
İnternet Reklam Ajansları; Web tasarımı, banner, tıklama başı maliyet çalışmaları , E-Mail Tanıtımları, Pop up tanıtımları, Satış Ortaklığı, İçerik Sponsorlukları , gösterim başına gibi mecraları kullanarak hizmet vermektedir.

Elbetteki bunların hepsini kendi bünyesinde barındıran ve tanıtımınız için fotoğraf tan tutun tabela, katalog gibi hatta inşaat firmalarına 3D modelleme yapan ajanslarda vardır. Reklam tanıtım adına her alanı bünyesinde barındıran İzmir’deki kaliteli ajanslardan biri olarak biz Ars Creative, müşterilerimizin memnuniyetini ve güvenini hep kazandık, kazanmaya da devam edeceğiz…

Comments 0

Bir cevap yazın